پنجشنبه, 4 مرداد 1403
مشروح خبر :: چالش‌های رونق بازار آب خواف بررسی شد

چالش‌های رونق بازار آب خواف بررسی شد

چالش‌های بازار آب خواف در یازدهمین جلسه کمیته هماهنگی بازار آب بررسی شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی، در این جلسه که معاونان برنامه‌ریزی، حفاظت و بهره‌برداری، مدیر روابط عمومی، مدیر دفتر حقوقی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی، کارشناسان مقیم کارگزاری بازار آب و مدیر اداره منابع آب شهرستان خواف حضور داشتند، مصوبات جلسه قبلی بررسی شد.

در مصوبه جلسه قبل مقرر شده بود کارشناسان آب منطقه‌ای و اداره منابع آب خواف وضعیت منابع و مصارف واحدهای فولادی شهرستان خواف را بررسی و چگونگی تامین آب مورد نیاز این واحدها از طریق بازار آب مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

مهدی سالاری رئیس اداره منابع آب خواف در این باره گزارشی ارائه و از شناسایی دو حلقه چاه غیرمجاز در یکی از واحدهای فولادی شهرستان خبر داد.

وی بازرسی از واحدهای فولادی را کاری سخت و زمانبر توصیف کرد و گفت: در حال حاضر کارت شارژ کنتورهای هوشمند چاه‌های آب این واحدها را در حد یک سوم شارژ می‌کنیم تا تکلیف آن‌ها مشخص شود.

بر اساس این گزارش در این جلسه مقرر شد کارشناسان آب منطقه‌ای به شهرستان اعزام و بازدیدهای دوره‌ای منظم از واحدهای فولادی انجام شود.

صادقیان پور مدیر واحد حقوقی آب نیز پروژه "اثر انگشت" که برای شناسایی انشعابات غیرمجاز در آب و فاضلاب در حال اجرا است را برای کشف تخلفات آبی احتمالی واحدهای فولادی پیشنهاد کرد که مقرر شد این پروژه مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس اداره منابع آب خواف حجم آب قابل عرضه در بازار آب خواف را در حال حاضر ۳۲ هزار مترمکعب اعلام کرد و گفت: در طی ۳ سال گذشته از طریق این بازار ۸۷۱ هزار مترمکعب آب مبادله شده است.

کد خبر: 74441
  تاریخ خبر : 1403/03/26
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/26
 کارشناس روابط عمومی
 65