پنجشنبه, 4 مرداد 1403
مشروح خبر :: پروژه‌های تامین پایدار آب مشهد با جدیت دنبال می‌شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی:

پروژه‌های تامین پایدار آب مشهد با جدیت دنبال می‌شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی از اجرای بی‌وقفه پروژه‌های پایدارسازی تامین آب شرب مشهد خبر داد و گفت: با وجود افزایش بارندگی در سال جاری نسبت به سال گذشته، پروژه‌های تامین آب مشهد با جدیت دنبال می‌شود.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی، محمدعلی نعمت‌نژاد مدیرعامل این شرکت که در جلسه تقدیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر از شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی سخن می‌گفت، میزان بارندگی سال جاری را ۱۷۶ میلی‌متر عنوان کرد و افزود: این میزان در سال گذشته ۱۰۹ میلیمتر بوده است، اما نسبت به میانگین بارندگی در دراز مدت که ۱۹۷ میلی‌متر است، باز هم کمبود بارندگی داشته‌ایم.

وی گفت: بر اثر بارندگی‌های سال جاری ۲۸۰ میلیون مترمکعب آب به مخازن سدهای استان وارد شده به نحوی که اکنون میزان پرشدگی مخازن سدهای استان ۲۱ درصد است در حالی که این میزان در سال گذشته ۱۴ درصد بوده است.

نعمت‌نژاد افزود: سال گذشته برنامه‌ای برای اجرای پروژه‌های تامین آب تدوین و به اجرا درآمد که این برنامه بدون در نظر گرفتن ظرفیت سدها تدوین شد، زیرا ذخیره آبی سدها در سال گذشته تقریباً صفر بود.

وی در ادامه تصریح کرد: بنابراین ما پروژه‌های تامین آب را با جدیت دنبال خواهیم کرد.

مدیرعامل آب منطقه‌ای خراسان رضوی با اشاره به وضعیت منابع زیرزمینی آب در استان و با ذکر اینکه از ۳۷ دشت استان ۳۴ دشت در وضعیت ممنوعه و ممنوعه بحرانی قرار دارد و سالانه حدود یک میلیارد مترمکعب کسری مخزن داریم، نقش مردم و بهره‌برداران از منابع آبی را بی‌بدیل توصیف و خاطرنشان کرد: به همین دلیل با امضای تفاهمنامه با ۳۰ تشکل کشاورزی در استان، راه مشارکت بهره‌برداران در مدیریت منابع آبی را باز کرده‌ایم.

کد خبر: 74477
  تاریخ خبر : 1403/03/27
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/27
 کارشناس روابط عمومی
 82