پنجشنبه, 4 مرداد 1403
مشروح خبر :: کارگاه آموزشی حفاظت و نظارت بر بهره‌برداری منابع آب حوضه آبریز کرخه و مرزی غرب

کارگاه آموزشی حفاظت و نظارت بر بهره‌برداری منابع آب حوضه آبریز کرخه و مرزی غرب

کارگاه آموزشی ـ توجیهی مدیریت توأمان آب و برق و تمدید پروانه‌های بهره‌برداری، ویژه مدیران منابع آب شهرستان‌های استان‌های ایلام و لرستان در شرکت آب منطقه‌ای ایلام و استان‌های کرمانشاه و همدان به میزبانی شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار شبکه خبری آب ایران، در کارگاه‌های آموزشی استان‌های حوضه آبریز کرخه و مرزی غرب، تعدادی از مدیران منابع آب شهرستان‌ها به‌صورت برخط نسبت به ورود به سامانه «ساپاد» و  شناسایی بهره‌برداران در گروه‌های مختلف مصرف انرژی به ویژه بهره‌برداران بدمصرف (دارای تکرار اضافه مصرف انرژی نسبت به حد مجاز مندرج در پروانه بهره‌برداری)، ارزیابی گزارش ثبت شده بازدید از این منابع آبی در سامانه «سامگشت» و ارجاع اتوماسیونی درخواست اعمال محدودیت انرژی به شرکت‌های توزیع برق «ساماب» اقدام شد. 

در این جلسات، مدیران و کارشناسان حوضه آبریز کرخه و مرزی غرب و دفتر نظام‌های فنی، بهره‌برداری و دیسپاچینگ برقابی شرکت مدیریت منابع آب ایران به ارائه نکات آموزشی و تشریح مبانی قانونی فرایند مربوطه پرداختند.

علاوه بر آموزش برخط سامانه «ساپاد»، تمدید برخط پروانه بهره‌برداری از طریق سامانه اصلاح شده «ساماب» نیز توسط مدیران شهرستان‌ها و کارشناسان ستاد شرکت‌ها در دستور کار این نشست‌ها قرار گرفته و توضیحات لازم ارائه شد. 

ابوالقاسم محمدزاده معاون حفاظت و بهره‌برداری و امور اجتماعی حوضه کرخه و مرزی غرب با حضور در ادارات منابع آب شهرستان‌های دهلران، ملایر و صحنه و ستاد شرکت‌های میزبان، بر روند فعالیت این ادارات با تمرکز بر برنامه‌های عملیاتی مدیریت توأمان و تمدید پروانه‌های بهره‌برداری نظارت میدانی داشتند.

در این کارگاه‌ها علاوه بر مدیران منابع آب شهرستان‌ها، مدیران عامل شرکت‌های میزبان، معاونان حفاظت و بهره‌برداری و کارشناسان ذیربط شرکت‌های مدعو حضور تمام وقت و فعال داشتند.

 

کد خبر: 74493
  تاریخ خبر : 1403/03/29
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/29
 زهرا بقولی‌زاده
 196